Obecní knihovna Chrustenice - Čtení sluší každému

Dnes je 24. 04. 2024 svátek má Jiří.

Čtení pomáhá

Projekt podporující rozvoj čtenářství a zároveň umožňuje dětem podílet se na charitativní činnosti.

Tento týden jste si v naší knihovně mohli všimnout plákátů s Vojtou Dykem, který podporuje projekt "Čtení pomáhá".

O co se v tomto projektu jedná?

Žáci a studenti přečtou některou doporučenou knihu. Následně složí test, který se týká znalostí dané knihy. Za správně složený test dostaně kredit 50 Kč, který který bude moci věnovat na dobročinný projekt.

Každý test trvá 5 minut. Každou knihu je možné testovat pouze třikrát. Po třetím neúspěšném pokusu lze knihu znovu testovat až za týden.

Knihy jsou rozděleny do kategorií podle věku čtenářů (3.–5. třída, 6.–9. třída, střední škola). Účastnit se mohou i žáci 1. a 2. tříd, kteří zvládnou samostatně přečíst vybrané knihy.

Jaké knihy lze přečíst?

1.-5. třída: Klabzubova jedenáctka, Lovci mamutů, Robinson Crusoe aj.

6.-9. třída: Bylo nás pět, Den trifidů, Romeo a Julie aj.

Střední škola: Dekameron, Petr a Lucie, Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války aj.

Jakým projektům lze peníze věnovat?

Pomoc v Dětském centru - Pomozte zajistit dobrovolnický projekt, který pomůže malým dětem Dětského centra.

Asistent pro Jakuba - Jakub potřebuje celodenní pomoc asistenta. Pomozme mu jej zaplatit.

Chráněná pracovní dílna - Pomozte lidem se zdravotním postižením vybavit svoji chráněnou díln.

a další.

Zdroj: http://www.ctenipomaha.cz